m

Get your business to the new heights in no time. It’s super easy with BoostUp.

 

Pozycjonowanie LOKALNE

Chcemy pozycjonować Twoją stronę internetową lokalnie, ponieważ to niedroga i bardzo skuteczna forma promocji w regionie. Robimy to od ponad 10 lat, pomagając setkom firm.

Widoczność firmy w Google
Pełna widoczność w regionie

Korzystając z pozycjonowania lokalnego stajesz się bardzo widoczny na tle konkurencji.

Tanie pozycjonowanie lokalne
Niewielki koszt pozyskania Klienta

Pozycjonowanie na wybrany region jest tańsze niż na frazy ogólne, dzięki czemu ponosisz niższe koszty.

Wzrost widoczności w wynikach wyszukiwania Google
Szybki wzrost widoczności

Już w ciągu kilkunastu dni Twoje widoczność wyraźnie wzrośnie, a Klienci zaczną znajdować Twój biznes.

Darmowa wycena SEO

Zupełnie niezobowiązująca oferta SEO lokalnego dla Twojej firmy.  Co zawiera usługa pozycjonowania lokalnego?

  Wykonujemy wszystkie niezbędne czynności, aby Twoja firma była najbardziej widoczna w wynikach wyszukiwania.

  Optymalizacja strony pod pozycjonowanie lokalne

  Optymalizacja & poprawa strony WWW

  Poprawimy Twoją stronę internetową pod kątem pozycjonowania w wyszukiwarce Google oraz od strony użyteczności dla potencjalnych Klientów.

  Konfiguracja narzędzi analitycznych

  Konfiguracja Narzędzi

  Zainstalujemy Google Analytics do mierzenia ruchu na stronie. Skonfigurujemy Google Search Console oraz założymy wizytówkę w Google Maps.

  Pozycjonowanie w Google Maps

  Widoczność w Mapkach Google (wizytówka)

  Odpowiednio umieścimy Twoją firmę w Google Maps (Google Moja Firma) dbając o odpowiedni wygląd wizytówki. Dzięki temu będziesz wysoko w wynikach, a Klienci szybko Cię odnajdą zobaczą.

  Konfiguracja Google Analytics

  Skonfigurujemy Google Analytics

  Dzięki Google Analytics będziemy badać statystyki Twojej strony firmowej. Dowiesz się jak często ludzie odwiedzają Twoja ofertę oraz jak zachowują się na stronie.

  Konfiguracja Google Search Console

  Zainstalujemy Google Search Console

  Za pomocą tego narzędzia szybko znajdziemy i wyeliminujemy wszystkie błędy na stronie. Dodatkowo dowiemy się jak często i na jakie frazy się wyświetlasz.

  Pozyskiwanie linków do strony (backlinks)

  Zdobędziemy linki do Twojej strony

  Na innych stronach internetowych umieścimy odnośniki do Twojej strony WWW. Dzięki temu zyskasz wyższe pozycje w wyszukiwarce oraz dodatkowy ruch na stronę.

  Poprawa widoczności strony internetowej

  Poprawimy widoczność firmy w internecie

  Dzięki wszystkim naszym zabiegom Twój biznes będzie bardzo dobrze widoczny w wyszukiwarce. Ludzie szukający Twoich usług lub produktów szybko Cię znajdą.

  Wyprzedzimy konkurencję

  Przeskoczymy Konkurencję

  Wysoka pozycja w wynikach Twojej firmy to automatyczne obniżenie widoczności konkurencji. Rozwiniesz swój biznes kosztem konkurencyjnych firm.

  Przykładowe efekty naszych działań lokalnych:

  W lokalnym biznesie tkwi potencjał!

  Pozycjonowanie lokalne

  O co pytają Klienci?

  Klienci przed i w trakcie współpracy zadają nam bardzo konkretne pytania. Zebraliśmy je wszystkie, szczegółowo na nie odpowiadając. Poniżej znajdziesz listę najczęstszych pytań o pozycjonowaniu lokalnym. Jeśli jakieś odpowiedzi są dla Ciebie niewystarczające to zapraszamy do kontaktu.

  Jaki jest miesięczny koszt pozycjonowania?

  Koszt w pozycjonowaniu lokalnym uzależniony jest od:

  • Twojej strony WWW,
  • bezpośredniej konkurencji w Twojej branży,
  • regionu, na którym chcesz się pozycjonować.

  Zazwyczaj miesięczny koszt pozycjonowania lokalnego zaczyna się od ok. 400 zł netto w przypadku kilku niewielkich miast. Im większy obszar pozycjonowania tym zazwyczaj większa konkurencja w wynikach wyszukiwarki, a co za tym idzie zwiększa się koszt wszystkich prac. Należy bowiem pamiętać, że wyniki wyszukiwania “nie rozciągają się”, a więc liczba miejsc w TOP10 ograniczona jest do 10.

  W cenie są wszystkie działania, wykonywane przez cały okres współpracy, bez dodatkowych kosztów.

  Ile czeka się na efekty SEO?

  Pozycjonowanie lokalne wymaga cierpliwości, jednak pierwsze efekty SEO widoczne są już po kilkunastu dniach od rozpoczęcia współpracy. Wielkość i szybkość osiąganych efektów zależna jest od konkurencyjności w Twojej branży.

   

  W przypadku niewielkiego regionu pełne efekty udaje się uzyskać nawet po kilku tygodniach prac. Nie oznacza to zakończenia wykonywania usług – wypracowane pozycje w wynikach rankingu muszą być przez cały czas monitorowane i utrzymywane. Dlatego pozycjonowanie jest usługą rozliczaną miesięcznie (ze względu na ciągle generowane koszty).

   

  W przypadku większych miast lub regionów efekty uzyskuje się w dłuższym horyzoncie czasowym. Zazwyczaj jest to kilka miesięcy lub dłużej. Kluczowa w tym wypadku jest konkurencja, która znajduje się już wysoko w wynikach i którą musimy przeskoczyć.

   

  Generalnie lokalne wyniki wyszukiwania, czy ogólnie pozycjonowanie lokalne strony w dużej mierze pokrywa się z czynnościami, które należy wykonać w przypadku pozycjonowania np. na całą Polskę. Jedynie efekt w przypadku małych miast czy regionów przychodzi szybciej oraz cała usługa jest tańsza.

  Jaki jest minimalny czas współpracy?

  Minimalny okres współpracy to 9 miesięcy. Jest to czas, w trakcie którego możemy w pełni, kompleksowo wykonać wszystkie zadania SEO w odpowiedni sposób. Jest to również okres, po którym będziesz w stanie dobrze ocenić skuteczność wyników oraz opłacalność całej współpracy dla Twojej firmy. A najlepszą miarą naszego sukcesu są zapytania od nowych Klientów na Twoje produkty lub usługi z miasta, na które się pozycjonujemy.

   

  W zdecydowanej większości przypadków nasza współpraca z Klientami trwa nieprzerwanie przez wiele lat. Wynika to z tego, efekty wzrostu widoczności w wyszukiwarce przekładają się na rozwój biznesów naszych Klientów. Jest to relatywnie tania forma promocji, która jest łatwo mierzalna i bardzo wydajna.

  W jaki sposób mierzy się skuteczność pozycjonowania?

  W momencie rozpoczęcia współpracy konfigurujemy dla Ciebie szereg narzędzi, które umożliwią monitorowanie Twojej widoczności w internecie. Są to między innymi:

  • Google Analytics,
  • Google Search Console,
  • Google Moja Firma (Google Maps),
  • panel do monitorowania słów kluczowych w wynikach wyszukiwania.

  Dzięki tym narzędziom będziesz w stanie samodzielnie, w prosty sposób monitorować postępy naszych prac dla Twojej witryny. Dodatkowo w każdej chwili możesz poprosić o przygotowanie raportu z działań dla Twojej firmy. Wówczas w sposób szczegółowy zaprezentujemy i omówimy postęp naszych prac oraz efekty.

  Czy prowadzicie też Google Moja Firma?

  Tak, Google Moja Firma to jeden z elementów całej strategii pozycjonowanie. Wyniki lokalne z racji, że są to zapytania najczęściej z dopiskiem miasta lub regionu bardzo często serwowane są szukającemu również z wykorzystaniem Google Maps. Wszystkie nasze działania obejmują zatem również poprawę wyników w Mapkach.

   

  Jeśli nie posiadasz jeszcze zweryfikowanej lokalizacji lub Twoja wizytówka wymaga poprawy – zrobimy wszystko od A do Z dla Twojej firmy. Nasz marketing nakierowany jest maksymalnie na to, abyś był wysoko w wynikach wyszukiwania (również w usłudzie Google Moja Firma).

   

  Twój lokalny biznes będzie zatem doskonale widoczny dla potencjalnych Klientów na mapie Google. Zadbamy również o to, aby posiadam odpowiednio prezentowane takie aspekty jak: godziny otwarcia, pozytywne opinie, dojazd do danego miasta, numer telefonu czy zdjęcia.

  Dlaczego pozycjonowanie lokalne jest tak ważne?

  Największym błędem jaki może zrobić przedsiębiorca chcący zaistnieć w internecie jest postrzeganie usługi pozycjonowania (SEO) jako kosztu. Nie jest to bowiem bezpowrotny wydatek, a skuteczna inwestycja, która ma za zadanie nadać rozpędu pozycjonowanej firmie.

  Efekty dobrego pozycjonowania pozwalają pozyskiwać nowych Klientów, przy równoczesnym odbieraniu Klientów konkurencji. Trzeba być bowiem świadomym tego, że “miejsce” w internecie jest ograniczone, a od dobrze wykonanej usługi pozycjonowania zależeć będzie jakie miejsce przypadnie Twojej firmie.

  Dużym plusem współpracy z nami jest fakt, że nie musisz się angażować w cały proces. Posiadamy wiedzę i narzędzia, dzięki którym skutecznie wypromujemy Cię lokalnie. Ty jedynie musisz zadbać o obsługę nowo napływających Klientów, których Ci dostarczymy.