m

Get your business to the new heights in no time. It’s super easy with BoostUp.

 

Jak zrobić klikalny numer telefonu jako link na stronie internetowej?

Samo umieszczenie danych kontaktowych na swojej stronie może być niewystarczające. Zaleca się maksymalne skrócenie drogi do kontaktu z Tobą. Służyć temu może podlinkowanie numeru telefonu na WWW. Dzięki temu Twój potencjalny Klient korzystając z urządzenia mobilnego będzie mógł zadzwonić jednym kliknięciem pod wskazany numer (click to call).

Jak oznaczyć numer telefonu na stronie aby był klikalny?

Niezbędne będzie wprowadzenie go w postaci kodu HTML.Potrzebny do tego celu będzie atrybut a href, który standardowo w HTML oznacza klikalny odnośnik. Dodatkowo przed samym numerem należy użyć wyrażenia tel:, co będzie jednoznacznie wskazywać na to, że jest to numer telefonu.

Poprawny kod z numerem telefonu powinien zatem wyglądać w ten sposób:

<a href=”tel:+48123321123″>Wyświetlany numer telefonu</a>

Ważne uwagi:

 • numer telefonu musi zostać umieszczony w całości, jednym ciągiem (bez spacji, myślników), poprzedzony powinien zostać +48,
 • w miejscu “Wyświetlany numer telefonu” wpisać możemy nasz numer w dowolnym formacie, czyli np. ze spacjami – jest to część, która widoczna jest na stronie WWW.

Tego typu rozwiązania są już codziennością stron internetowych. W dobie bardzo dużego ruchu mobilnego stało się to standardem, który ułatwia gościom strony internetowej skontaktować się z Tobą. Ma to również pozytywny wpływ na ilość zapytań z internetu, ponieważ “leniwi” Klienci nie opuszczają WWW, a podejmują próbę szybkiego zadzwonienia.

Masz pytania do artykułu?

Chętnie rozwiejemy Twoje wszystkie wątpliwości.

  Dane kontaktowe

  Nasze biuro:
  500 010 606
  info@mediapremium.pl

  ul. Wolności 24 / 2.13/2, 58-260 Bielawa

  Dane firmowe:

  Mariusz Lach Media Premium
  ul. Tulipanowa 3/14
  58-260 Bielawa

  NIP: 882-196-32-12
  REGON: 021349396

  Wróć: Baza Wiedzy