m

Get your business to the new heights in no time. It’s super easy with BoostUp.

 

Co to jest Google Maps?

Google Maps to integralna część wyników organicznych serwowanych przez wyszukiwarkę Google. Jej zadanie jest proste – ma dostarczyć nam możliwie najwięcej przydatnych informacji o firmach, których poszukujemy na danym obszarze.To krótka odpowiedź na pytanie co to jest Mapa Google, jednak samo działanie i korzystanie (od strony klienta i oferenta) z map już takie proste nie jest.

Czy w Google Maps może być każda firma?

Generalnie nie ma ograniczeń co do utworzenia wizytówki swojej firmy – każda firma może być na mapach Google. Cała usługa jest darmowa i można ją założyć samodzielnie na tej stronie Google Moja Firma: https://www.google.com/intl/pl_pl/business/
Osobną kwestią jest odpowiednie dodanie wpisu. Pisząc “odpowiednie” mam na myśli takie, które umożliwi rzetelną, szeroką prezentację Twojej firmy w regionie. Ta czynność wymaga wiedzy oraz doświadczenia i mieści się w usłudze pozycjonowania lokalnego jakie wykonujemy (więcej: pozycjonowanie lokalne)

Z jakich elementów składają się Mapy Google?

Cała usługa opiera się, jak sama nazwa wskazuje, na mapie, na której umieszczone są wizytówki konkretnych biznesów. Mapa jest bardzo czytelna, a nawigacja po niej, a więc i po lokalnych firmach jest prosta i intuicyjna.

Co to jest Google Maps?
Lewa część Map Google to wyszukiwarka firm oraz ich lista gdzie znajdują się szczegółowe informacje (nazwa, ocena, kategoria, dane kontaktowe, odnośniki do Witryny czy jak dojechać). Środkowa cześć to sama mapa, z możliwością nawigacji przez Street View.
Usługa jest bardzo popularna tak w Polsce jak i na całym świecie. W naszym kraju korzysta z niej miesięcznie ok. 10 000 000 osób!

Co zrobić aby podnieść pozycję w Google Maps?

Jeśli chcemy na trwałe, skutecznie podnieść swoją pozycję w mapach Google to warto do tego zadania zatrudnić doświadczoną Agencję. Mnogość ustawień, możliwości i wymaganego doświadczenia jest bowiem niezbędna, aby zwłaszcza w większej miejscowości skutecznie wybić się nad konkurencję.
Mapy są aktywne na większości polskich miejscowości. Biorąc jednocześnie pod uwagę, że są one tak popularne wśród Polaków nie trudno wyciągnąć wniosek, że posiadając firmę po prostu musisz tam być.

Obsługę Mapy warto powierzyć doświadczonemu specjaliście

Jeśli chcesz uzyskać od nas pomoc w zakresie dodatnia, optymalizacji i poprawy widoczności mapy dla Twojej firmy to zapraszamy do kontaktu. Posiadamy odpowiednią wiedzę i doświadczenie, aby zrobić to szybko i bardzo skutecznie.

Masz pytania do artykułu?

Chętnie rozwiejemy Twoje wszystkie wątpliwości.

  Dane kontaktowe

  Nasze biuro:
  500 010 606
  info@mediapremium.pl

  ul. Wolności 24 / 2.13/2, 58-260 Bielawa

  Dane firmowe:

  Mariusz Lach Media Premium
  ul. Tulipanowa 3/14
  58-260 Bielawa

  NIP: 882-196-32-12
  REGON: 021349396

  Wróć: Baza Wiedzy